11 A Bar tec Unit
Lynx West Trading Estate
Yeovil BA20 2SU
Skleroterapia
Skleroterapia uznawana jest za złoty standard w leczeniu teleangiektazji i małych żylaków. Metoda polega na iniekcyjnym podaniu środka chemicznego do światła naczynia; jej celem jest uszkodzenie ściany żyły, wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, a w konsekwencji włóknienie i zarośnięcie naczynia.
Skleroterapia
Skleroterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu preparatu obliterującego do objętych zmianami naczyń krwionośnych. Preparat wywołuje efekt obkurczania się ich ścian. Prowadzi to do rozwoju procesu zapalnego, w którego efekcie dochodzi do włóknienia ścian naczyń i ich permanentnego zrośnięcia się w odpowiedniej szerokości.
Skleroterapia umożliwia leczenie dużych i małych żylaków. Co więcej, sprawdza się także w leczeniu niewydolności dużych żył układu powierzchniowego. Podczas zabiegu naczynie nakłuwane jest igłą, przez którą trafia do niego lek – substancja sprawia, że ściany naczynia ulegają podrażnieniu i obkurczeniu. W rezultacie reakcja zapalna sprawia, że światło żyły zostaje zamknięte i zarasta.
Podczas skleroterapii żylaki się zmniejszają lub całkowicie znikają – nie jest to jednak efekt gwarantowany, ponieważ skuteczność zabiegu zależy od stanu zdrowia danego pacjenta i związanego z tym stopnia zaawansowania choroby. Niekiedy po zabiegu naczynia wciąż są drożne, co oznacza, że zabieg trzeba powtórzyć – skleroterapię w niektórych przypadkach wykonuje się kilka razy.
Przeważnie leczenie przy użyciu omawianej metody nie trwa dłużej niż jedną sesję. Liczba zabiegów zależy od tego, w jakim stanie są zmiany i jaki efekt pacjent chce uzyskać. W trakcie jednej sesji chory nie może otrzymać zbyt dużej dawki leku, co jest szczególnie istotne gdy żylaki są rozległe – dlatego liczbę sesji leczniczych ustala się zawsze indywidualnie .
Cena: od £160